Process Lasso Pro za darmo !

Process Lasso to nie kolejny menedżer zadań. Jest to narzędzie służące do optymalizacji priorytetów/koligacji procesów i automatyzacji systemu. Optymalizacja priorytetów/koligacji/rdzeni, zasady pozwalające na automatyczne wykonanie jakiejś akcji pod określonymi warunkami, automatyczne plany zasilania, to właśnie Process Lasso. Chociaż większość uznaje ten program za jedyne w swoim rodzaju narzędzie służące do optymalizacji priorytetów procesów, potrafi on znacznie więcej!

Najbardziej znaną funkcją Process Lasso jest unikalna technologia optymalizacji procesów zwana ProBalance (Process Balance), która poprawia reagowanie i stabilność systemu poprzez optymalizację priorytetów procesów i/lub zmiany koligacji CPU. System Windows, co wynika z jego architektury, pozwala programom na monopolistyczne wykorzystywanie CPU bez wystarczającego hamowania. Skutkami tego są zawieszenia się systemu, tzw. „lagi” i szarpany ruch kursora myszki. ProBalance inteligentnie zmienia priorytety i/lub koligacje CPU uruchomionych programów (na żądanie lub jeśli potrzeba) tak, aby gorzej zachowujące się procesy nie oddziaływały negatywnie na reagowanie twojego PC.

[ad]

Nie wierz nam na słowo w kwestii ProBalance, wypróbuj „Pożeracza CPU”, aby zobaczyć korzyści. Jest to prosty program działający w nieskończonej pętli, działający z normalnym priorytetem, który może napisać każdy programista, w dowolnym języku programowania. Ile wątków uruchomionych z priorytetem normalnym, nie robiących czegokolwiek innego poza marnowaniem cykli CPU, potrzeba, aby doprowadzić system do zawieszenia się? Na systemie jednordzeniowym wystarcza jeden wątek! Owszem – zdaje się to być błędem w systemie, ale wynika to z jego budowy, czego wyjaśnienie także zamieszczamy w artykule znajdującym się pod powyższym odnośnikiem.

 

Optymalizacja priorytetów/koligacji procesów
  • ProBalance
    Automatyczne tymczasowe obniżanie priorytetów i/lub priorytetów I/O procesów monopolistycznie wykorzystujących zasoby
    Automatyczne tymczasowe zmiany koligacji CPU procesów monopolistycznie wykorzystujących zasoby
  • Omijanie rdzeni Hyper-Threaded
  • Więcej informacji oraz graficzne demo „Pożeracza CPU” znajdują się na tej stronie.
Automatyczne ustawienia procesów
  • Trwałe priorytety CPU oraz I/O
  • Trwałe koligacje CPU
  • Niedozwolone procesy
  • Limity instancji
  • Restartuj lub zakończ procesy, które używają za dużo zasobów CPU/pamięci RAM
    (np. restartuj proces posiadający wyciek pamięci)
  • Restartuj zaznaczone procesy, jeśli się zakończą lub ulegną awarii
Automatyczne plany zasilania
  • Oszczędzacz Energii wydłużający żywotność baterii
    Działaj na planie Wysoka wydajność cały czas, lecz przełącz na Zrównoważony, gdy bezczynność zostanie wykryta
    Działaj na planie Zrównoważony cały czas, lecz przełącz na Oszczędzanie energii, gdy bezczynność zostanie wykryta, aby oszczędzić moc baterii
    Dokonaj wyboru. Kombinacja planów zasilania aplikacji, klasyfikacji procesów oraz wiele więcej; Process Lasso jest w stanie w pełni zautomatyzować wszelkie akcje zdefiniowane przez ciebie!
  • Plany zasilania aplikacji – Przełącz plan zasilania za każdym razem, gdy konkretny proces jest uruchamiany
  • Zabroń trybu uśpienia – lista procesów, pod których obecność system ma nie popadać w tryb uśpienia
Gry / Multimedia
  • Tryb gracza automatycznie wdraża usprawnienia procesów gier, gdy uruchomione
  • Tryb multimedialny wdraża usprawnienia procesów multimedialnych, gdy uruchomione
Zaawansowane
  • Samodzielny silnik programu (ProcessGovernor.exe – Regulator Procesów), mogący działać jako usługa systemowa
  • Gotowy dla systemów z wieloma użytkownikami
  • Możliwe zabezpieczenie konfiguracji hasłem
  • Minimalne użycie zasobów oraz opcjonalny interfejs graficzny, który przełącza się w tryb niby-uśpienia, gdy minimalizowany do zasobnika systemowego
  • Rejestrowanie wszystkich podejmowanych działań (możliwe rejestrowanie uruchomień wszystkich procesów)
  • Nienadzorowana / cicha instalacja
  • Szczegółowe ustawienia pozwalające na wyłączenie funkcji, których nie chcesz
  • W przeciwieństwie do wielu aplikacji, które głęboko „zakorzeniają się” w systemie, Process Lasso nie wprowadza żadnych zmian w ustawieniach systemu, nie podpina się pod inne procesy ani nie wprowadza daleko idących zmian
  • Dobrze przetestowany na wszystkich obsługiwanych platformach
  • Automatyczne aktualizacje
  • Wiele więcej…

Pomijając ProBalance, program oferuje niezliczone funkcje pozwalające użytkownikowi na przejęcie kontroli nad procesami. Możesz zarządzić wykonywanie szerokiego spektrum operacji/stosowania różnego rodzaju ustawień za każdym razem, gdy proces jest uruchamiany. Optymalizacja rdzeni pozwala ci na zdefiniowane, z których CPU/rdzeni proces ma korzystać oraz jaką klasę priorytetu i jaki priorytet I/O ma posiadać. Możesz także zablokować uruchamianie poszczególnych procesów, rejestrować wszystkie wykonywane procesy oraz ustalać różne zasady postępowania wobec procesów w określonych okolicznościach. Zasady te obejmują automatyczny restart/zakończenie procesu, gdy przekroczy on ustalony próg użycia CPU/pamięci RAM. W celu przestrzegania warunków licencji, możesz ograniczyć liczbę dozwolonych instancji poszczególnych procesów. Tryb gracza pozwala na łatwą optymalizację priorytetów procesów także podczas grania.

Nie można pominąć możliwości automatyzacji planów zasilania. Pozwalają one na skojarzenie konkretnych planów zasilania z poszczególnymi procesami. Na przykład, kiedy uruchamiasz proces intensywnie wykorzystujący zasoby, możesz nakazać programowi przełączenie na plan Wysoka wydajność. Gdy taki proces się zakończy, poprzedni plan zasilania zostanie przywrócony. Wciąż udoskonalamy mechanizmy programu odpowiedzialne za zarządzanie planami zasilania procesów.

Process Lasso 5 wzwyż posiada takie funkcje jak: możliwość zmiany bieżącego (lub ustawienia stałego) priorytetu I/O, domyślne plany zasilania, omijanie rdzeni HyperThreaded, automatyczne aktualizacje oraz wiele więcej. Oferujemy dożywotnią licencję za niewielką dopłatą tak, że nie musisz martwić się o to, kiedy okres subskrypcji programu dobiegnie końca.

Process Lasso działa na wszystkich edycjach Windows 2000, XP, 2003, 2008, Vista i Windows 7.

Process Lasso jest napisany w natywnym C++, nie .NET. Silnik programu (ProcessGovernor.exe), odpowiedzialny za zarządzanie procesami, jest niezależny od graficznego interfejsu użytkownika, pozwalając na stosowanie zmian ze znikomym użyciem zasobów przez program. Process Lasso ładuje się błyskawicznie, a wykorzystanie zasobów przez niego jest minimalne.

Funkcje graficznego interfejsu

  • Wygodny dostęp do podstawowych możliwości menedżera zadań
  • Opcjonalny, silnik wykonuje wszystkie zadania programu!
  • Wykonywanie operacji na wielu procesach naraz
  • Pokazywanie wszystkich lub wyszczególnienie tylko aktywnych procesów
  • Wyświetla historię użycia CPU dla każdego procesu z osobna (biała linia na wykresie, gdy zaznaczony)
  • Zmiana ustawień/zasad procesów
  • Ikona w zasobniku systemowym informująca o zdarzeniach
  • Bardzo niskie wykorzystanie zasobów; przełącza się w tryb uśpienia, gdy zminimalizowany

Procesy mogące posiadać wycieki pamięci: wdfme.exe, firefox.exe, chrome.exe (więcej zostanie dodanych później). Niektóre z nich zostały naprawione w nowszych wersjach programów lub zostały usunięte po napisaniu tego artykułu. W momencie pisania wiadomo, że mogą one wystąpić w tych procesach. Wycieki pamięci są najczęściej dostrzegane w procesach rezydentnych, tzn. działających cały czas. Nierzadko dopiero po dłuższym okresie są dostrzegane. Funkcja Watchdog programu Process Lasso może restartować takie procesy, kiedy zdefiniowany próg użycia pamięci zostanie przekroczony.

Opis programu

Strona z promocją

komentarzy 11 do tego wpisu.

  1. Autor: win98 dnia 28.09.12 o godz. 09:32

    Kluczyk z rejestracji działa z wersją 6.0.1.36 ściągniętą ze strony producenta. 😀
    http://bitsum.com/prolasso_pl.php

    Przetestowane na wersji 32-bit

  2. Autor: Emmers dnia 28.09.12 o godz. 10:55

    To już moja 3 licencja na ten program. Licencje są pewnie bez ograniczeń, wcześniej miałem licencję na „piątkę” i bez problemu uaktualniłem program do wersji 6..Podobnie ja w Ashampoo czy Paragon, licencje są przechowywane na koncie klienta chronione hasłem.

  3. Autor: Arti dnia 28.09.12 o godz. 11:23

    zapytam bo nie instalowalem jeszcze, kluczyk jest w rejestrze po instalacji?

  4. Autor: Andrzej dnia 28.09.12 o godz. 13:13

    Zrobiłem tak samo i dział nawet na Windows 8 x64

  5. Autor: Nicolas dnia 28.09.12 o godz. 13:50

    Od kilku wersji trochę muli przy starcie, ale ogólnie Probalance spełnia swoją funkcję.

  6. Autor: Arti dnia 28.09.12 o godz. 21:04

    u mnie zzera prawie 100%, zwlaszcza reagowanie, nie wiem w czym lezy problem..

  7. Autor: Oxygen Thief dnia 28.09.12 o godz. 21:12

    co zżera ?

  8. Autor: Arti dnia 28.09.12 o godz. 21:38

    84-90% CPU zajmuje o ironio Process Lasso. Wczesniejsze wersje tak nie obciazaly, nie wiem co jest nie tak z tym”

  9. Autor: win98 dnia 28.09.12 o godz. 23:05

    U mnie zabiera 60-70% CPU, ale tylko kiedy kiedy mam otwarte okno programu. Jak jest w tray’u to tylko 2% CPU. Ogólnie to mi kompa zamuliło, nie wiem o co kaman. Wracam do wersji 5. I jeszcze jedno, pod koniec instalacji kiedy Revo Pro nadaje nazwę instalacji, pojawiła się nazwa Process Lasso BETA ?! Może w tym tkwi haczyk, że to jakaś beta. Miał tak ktoś ? Instalator ściągnąłem z ze strony producenta.

  10. Autor: Oxygen Thief dnia 29.09.12 o godz. 09:39

    Radzę się skontaktować z producentem bo jest jakiś błąd.

  11. Autor: kagar54 dnia 29.09.12 o godz. 17:23

    win98 , Arti – u mnie wszystko w porządku Win7x64 Home Premium : CPU 4% a przy otwartym oknie 7% : a drugi laptop:Vista 32bit troche więcej : CPU 8% a przy otwartym oknie 13% , nic nie muli i nic nie pisze ze to beta.

Tagi