AVG LiveKive – kopia zapasowa w chmurze

AVG LiveKive –  darmowa aplikacja, która umożliwia tworzenie kopii danych  na zewnętrznych serwerach (darmowy limit do 5 GB) oraz synchronizację plików pomiędzy wieloma PC. AVG LiveKive działa na podobnej zasadzie jak sławny dropbox czy wcześniej opisywany SugarSync 😀

[ad]

Wystarczy założyć konto na stronie producenta a następnie pobrać specjalną aplikację ( klienta ) AVG LiveKive ( instalator 16 MB ).

Po instalacji programu  AVG LiveKive należy wskazać foldery, które program ma ” obserwować „. Jeżeli cokolwiek się zmieni w ” obserwowanych ” folderach to  program  AVG LiveKive automatycznie wyśle zmienione pliki na serwer. Dzięki temu mamy zawsze aktualną kopię naszych cennych plików. AVG LiveKive to świetny a zarazem bardzo prosty sposób na automatyczne tworzenie kopi różnych plików, zdjęć, dokumentów czy synchronizację wielu PC. Usługa jest jeszcze w fazie Beta i dostępna jest jak na razie tylko dla systemów Windows ❗

Strona producenta

 

 

 

komentarze 4 do tego wpisu.

 1. Autor: Tadek59 dnia 15.03.11 o godz. 12:54

  Witam !

  Udało mi się dowiedzieć iż usługa będzie obowiązywała rok i co istotne ilość miejsc jest ograniczona czyli kto pierwszy ten lepszy , w pewnym momencie nie będzie można się już rejestrować.
  Czyli wyślemy sobie pliki na serwer i minie rok i trzeba będzie płacić no i nie wiadomo jak na razie jakie to będą kwoty i jeszcze jedna sprawa jak na razie dość wolny transfer.
  Więcej można poczytać tu :http://anonym.to/?http://www.ghacks.net/2011/03/14/avg-livekive-lauched-get-5gb-online-storage-for-a-year/
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia !

 2. Autor: Oxygen Thief dnia 15.03.11 o godz. 13:06

  Usługa AVG LiveKive będzie darmowa , podejrzewam że limit będzie od 2 do 5GB powyżej tego już trzeba będzie wyłożyć kaskę.
  Konkurencja jest dosyć spora , dla przykładu podam darmowych kilka alternatyw
  https://spideroak.com/
  https://www.sugarsync.com/
  http://www.dropbox.com/

  Ja polecam SugarSync
  http://programyzadarmo.net.pl/2011/02/10/sugarsync-kopia-zapasowa-w-chmurze/

 3. Autor: Tadek59 dnia 15.03.11 o godz. 13:07

  I jeszcze jedna kwestia w temacie , bardzo fajny jest Auto-Backup to program naszej rodzimej produkcji , darmowe jest 1 GB miejsca na serwerze niby ciut mało ale wiadomo że te 1GB przynajmniej nikt nam nie zabierze , więcej miejsca możemy sobie dokupić.
  Z usługi korzystam już rok , początkowo wszystko działało troszkę wolno teraz transfer podkręcił , co istotne wszystko jest w naszym języku i dość przejrzyście opisane.
  Działa na :Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista/7
  Także wymaga rejestracji i wszystko jest szyfrowane przy pomocy algorytmu AES, co gwarantuje poufność informacji.

 4. Autor: duszek00 dnia 15.03.11 o godz. 15:33

  Po rejestracji pokazuje mi, że mam 200GB na kopie zapasowe/synchronizacje.