Bitdefender Antivirus Free Edition – bezpłatna ochrona twojego komputera

Bitdefender Antivirus Free Edition – to nowy, bezpłatny program antywirusowy od firmy BitDefender przeznaczony do ochrony komputerów z zainstalowanym systemem Windows.

[ad]

Bitdefender Antivirus Free Edition działa w oparciu o technologię chmury dzięki czemu zużywa małe ilości zasobów komputera ( jest lekki i praktycznie nieodczuwalny) i zapewnia naprawdę skuteczną ochronę.Jak wyczytałem program również chroni gdy nie mamy dostępu do internetu a to dzięki przechowywaniu sygnatur złośliwego oprogramowania na dysku twardym komputera (czyli lokalnie). Sygnatura złośliwego oprogramowania to informacje dzięki którym Antywirus jest w stanie wykryć (zidentyfikować) złośliwe oprogramowanie.

Bitdefender Antivirus Free Edition jest bardzo prosty w obsłudze i działa automatycznie, nie zadręczając użytkownika zbędnymi pytaniami.Po zainstalowaniu nic nie trzeba konfigurować, program automatycznie będzie chronił nasz komputer przed złośliwym oprogramowaniem dzięki ochronie w czasie rzeczywistym a dodatkowo będzie okresowo przeprowadzał skanowania ( w czasie bezczynności). Program automatycznie skanuje cały komputer raz w tygodniu tzw. Pełne Skanowanie i dodatkowo przeprowadza codziennie Szybkie Skanowanie.

Kluczowe funkcje:

Real-time Shield – czyli ochrona twojego komputera w czasie rzeczywistym.Wszystkie pliki które są pobieranie, kopiowane czy uruchamiane są skanowane.

Active Virus Control –  innowacyjna technologia wykrywania proaktywnego, które używa zaawansowanych metod heurystycznych do wykrywania nowych potencjalnych zagrożeń w czasie rzeczywistym i zapewnia dodatkową ochronę przed nowymi zagrożeniami, dla których sygnatury nie zostały jeszcze opublikowane. Monitoruje każdy program uruchomiony na komputerze i wszystkie wykonywane czynności  w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Intrusion Detection System – Technologia heurystyczna  która monitoruje aplikacje próbujące uzyskać dostęp do usług sieciowych lub Internetu.Jeśli jakiś program próbuje wykonać złośliwe działanie to zostaje automatycznie zablokowany.

B-HAVE –  Nowa technologia wykrywania złośliwego oprogramowania poprzez proaktywne wykrywanie nieznanych zagrożeń. Technologia ta ma za zadanie zmniejszyć zależność wirusów od ich sygnatur poprzez proaktywne wykrywanie.Technologia ta oparta jest na analizie zachowań w środowisku wirtualnym.Program może być sklasyfikowany jako szkodliwy, jeśli próbuje zmodyfikować ważne pliki, odczytać, dopisać się do wrażliwego obszaru pamięci lub utworzyć plik, który uruchamia wirusa. Jeżeli nie zostaną wykryte złośliwe działania, B-HAVE uruchamia program normalnie, jeśli podejrzane zachowanie występuje, B-HAVE automatycznie poddaje kwarantannie lub usuwa aplikacje.

HTTP Scan – Analizuje i blokuje strony internetowe, które próbują  wyłudzić dane kart kredytowych, loginy, hasła itp.W przypadku próby odwiedzenia niebezpiecznej strony otrzymamy taki komunikat

Bitdefender Antivirus Free Edition has blocked a page!
Malware detected! Access to this page has been blocked.

Anti-Rootkit – Technologia używana do wyszukiwania i usuwania  trudno wykrywalnych i ukrytych rootkitów.

Early Boot Scanning – Ta technologia zapewnia skanowanie systemu  już na samym początku jego uruchamiania.

Smart Scan – Inteligentne skanowanie czyli pliki które zostały przeskanowane wcześniej nie będą skanowane w przyszłości chyba że ulegną zmianie dzięki czemu skanowanie trwa szybciej.

I wiele więcej.


Strona producenta.

Program do pobrania.

komentarzy 27 do tego wpisu.

 1. Autor: Filozof dnia 23.12.12 o godz. 16:01

  Program jest trochę dziwny. Jest bardzo lekki, komputer chodzi świetnie, program instaluje się bez najmniejszego problemu. Dziwność programu polega na tym, że nie ma w nim żadnych ustawień, panelów sterujących itp. Tylko włączenie/wyłączenie skanowania, autoskanowania i koniec. Trochę przypomina on blokery behawioralne z tą różnicą, że się aktualizuje. Ja bym radził używać go jako antywirusa uzupełniającego.

 2. Autor: Oxygen Thief dnia 23.12.12 o godz. 16:04

  Taki właśnie miał być, instalujesz i zapominasz o nim, a on automatycznie cię chroni bez bawienia się w zbędne ustawienia.Bitdefender w tym roku bardzo podskoczył we wszelkiego rodzaju profesjonalnych testach jest nr 1.Stanowczo mogę go polecić, nie muli, chodzi płynnie i automatycznie, ma kilka modułów ochrony i po sprawdzeniu ma MDL i Malcode spisał się świetnie.

 3. Autor: maniek8902 dnia 23.12.12 o godz. 18:19

  Proszę napisać czy posiada Język PL jak nie to jaki,szkoda że w opisach tego nie podają dla mnie to ważne.Wesołych Świąt:)

 4. Autor: Sebastian dnia 23.12.12 o godz. 18:33

  a mi w windows 7 64 bit nie chce się zainstalować

 5. Autor: Filozof dnia 23.12.12 o godz. 18:39

  Jako uzupełniający program anty miałem Kingsofta z Avirą. Z bitdefenderem jako uzupełniającym komp działa szybciej, a internet jest bardzo wyraźnie szybszy. Jestem zadowolony 🙂 Zobaczymy czy coś będzie puszczał. Wielkie dzięki Oxygen, nie wiedziałem, że bitdefender ma coś takiego darmowego, szybkiego i skutecznego.

 6. Autor: Oxygen Thief dnia 23.12.12 o godz. 18:41

  To nowy twór od BitDefendera

 7. Autor: Oxygen Thief dnia 23.12.12 o godz. 18:43

  Program nie posiada języka polskiego i w sumie nie widzę sensu nawet tłumaczenia tego bo to pełny automat i nie ma żadnych ustawień oprócz ON i OFF, mowa tu o wyłączeniu i włączeniu ochrony.Nic więcej w tym programie nie ma.Jak ktoś szuka antywirusa który ma działać a nie dupe zawracać pytaniami czy ustawieniami to polecam ten antywirek

 8. Autor: Dar dnia 23.12.12 o godz. 18:44

  hmm..czytałem komentarz na forum,ze jeden z userów musiał się pozegnać z Zemaną .. w moim przypadku nie spodobało mu się ,że mam on-demand Malwarbytes Antialware ..no kuźwa ..jaki ważniak … ale ..skoro uważa że sam da rade -zobaczymy – w końcu silnik ma zacny
  🙂
  na razie spisuje się super ..i by tak dalej

 9. Autor: Oxygen Thief dnia 23.12.12 o godz. 18:54

  Takie rzeczy jak usunięcie Zemany czy MBAM najlepiej jest im zgłaszać.Normalne pakiety Bitdefendera też nie lubią MBAM ale tylko podczas instalacji Bitdefendera, czyli w przypadku gdy mamy już zainstalowany MBAM.Zeby Bitdefender działał z MBAM wystarczy przed instalacją Bita usunąć MBAM i gdy już zainstalujemy BITA to dopiero instalujemy MBAM, trochę dziwne ale to działa i pewnie w przypadku tego bita opisywanego też będzie działać

 10. Autor: Filozof dnia 23.12.12 o godz. 19:24

  Mi Bitdefender z Zemaną działa bez najmniejszego problemu. Ani się nie gryzą, ani nie było żadnych problemów przy instalacji Bitdefendera. Zemana była już wcześniej zainstalowana. Mój system to Win 7 32bit.

 11. Autor: jawdar dnia 23.12.12 o godz. 20:20

  Mam Zemana i Malwarebytes.Boję się ryzyka, bo w ostatnich czasach 2 X reinstalka!!
  Nie chcę się pozbywać w/w programów.Ale mnie nęci,bo Norton się już kończy.Poczekam na opinie.
  Proszę dzielcie się opiniami.
  Pozdrawiam wszystkich

 12. Autor: Skomentuj dnia 23.12.12 o godz. 21:23

  Jako uzupełniający ?! To będzie pracował u boku AVG ?

 13. Autor: Dar dnia 24.12.12 o godz. 07:13

  co do jego pracy -kilka słów.Skanuje ładnie …nic nie wyświetla jak coś znajdzie -wszystko robi bez zawracania głowy jakimiś komunikatami i darciem się ,że coś znalazł.Z jednej strony ok -pdgląd jest -rozwijając okno i klikając „logs”.Tam akurat w moim przypadku znalazł cos „variant 766s” i oczywiscie skasował ..hmm ..Avira wcześniej na plik w którym rzekomo toto siedziało nie pisnęła nawet.
  Dobrze właściwie,że wreszcie sami zrobili odmiane free … niejeden producent by chyba na to wpadł wcześniej -biorąc pod uwagę ile innych programów antywirusowych jedzie na ich silniku.
  Z innej beczki – być może rynek antywirów free się rozwija dość prężnie i konkurencja nie śpi -np taki antywirek Zone Alarm z kolei pracuje sobie na napędzie Kasperskiego ..o czym mało chyba kto wie.
  Pozdro ..i Spokojnych ..Bezwirusowych Świat
  http://bayimg.com/nAHfjAaEj

 14. Autor: SKOMENTUJ dnia 24.12.12 o godz. 14:30

  Rumuna zainstalowałem wczoraj wieczorem.Pomimo informacji o nikompatybilności z AVG uruchomiły się oba AV.Zemanę ,którą posiadam nie skasował.Zadziałała normanie.Po 3/4 doby użytkowania ( w nocy również,ponieważ sporo pobieram) dostrzegłem spadek prędkości pobierania ( z 700-800 kb na 300-500 kb).Sporo.Ale to pewnie przez skanowanie,bo po wyłączeniu „południowca” prędkość wracała do normy.A skoro wyłączony podczas pobierania,bo spowalnia,to po grzyba mi on ?! Ikonka w zasobniku po restartach raz jest,raz nie ma,więc nie wiadomo czy on działa czy nie.Nie mam też pewności 100%,ale wygląda,że trochę namieszał w ustawieniach internetowych.Sporo odnośników nie otwierało się.Natomiast wyświetlała się strona hit.gemius…coś tam i mam szukać.Tego wcześniej nie miałem.Odinstalowałem najlepszy spośród antyvirusów,a ustawienia internetowe przywróciłem Tweaking-Windows Repair.I wszystko wróciło do normy.Tak więc dziękuję „wilkowi” (jakiemuś tam) i raczej już nie skorzystam.Dziwi trochę cena.Za wersję total 69,95 euro. ?! A i inne wersje nie tańsze.Jak komuś pasi to proszę.Ja uważam,że wyłeżyczkowano im ,ich cygańskie czaszki.
  ps.wiem,wiem.to król pośród „ochroniarzy pc”.gdyby coś dorzucić do ochrony to raczej pande cloud.ta przynajmniej nie miesza.

  Życzę bezstresowego użytkowania.

 15. Autor: Oxygen Thief dnia 24.12.12 o godz. 14:51

  Jakieś figle migle tu wypisujesz, na 3 lapkach zainstalowałem (jak na razie) i neta nie spowalnia, brak też takich objawów które ty opisałeś.Widocznie z czymś się u ciebie podgryza.Ze stroną git.gemius ten soft nie ma nic wspólnego i przyczyny szukaj gdzie indziej.Panda cloud też fajna, automat wcześniej ją polecałem znajomkom a teraz będę polecał tego Bitdefendera.Pakiet o którym piszesz (jego cena) to całkiem inne programy tylko tata ten sam.Dla mnie soft bezstresowy ten nowy bitdefenderek.

  Wesołych.

 16. Autor: SKOMENTUJ dnia 24.12.12 o godz. 15:08

  Byc może zależne jest to od komputera.Ja już podczas instalacji BD IS 2012 ( na początku roku) miałem problemy.A to niebieski ekran,a to nie można ukończyć instalacji.Dałem sobie spokój z tym AV.Do wczoraj.Spróbuj proszę,pobrać lub zacznij pobierać duży plik np. film i popatrz na prędkość pobierania.Z włączonym BD Free i wyłączonym.Nie przeczę.Może tylko ja mogę mam taki problem.Nie mniej jednak,po deinstalacji owego softu ,wszystko pracuje ok.W sumie żadna strata.
  Zważ również,iż to moje osobiste spostrzeżenie.

  Pozdrawiam ekipę PzD.
  WESOŁYCH ŚWIĄT.

 17. Autor: SKOMENTUJ dnia 24.12.12 o godz. 15:18

  ….aha. i jeszcze jedno.hit.gemius wyskakuje dlatego,że jest automatycznie blokowane przez Emsi AntiMalware ( gdyby ktoś tak miał jak u mnie).Nie mniej jednak BD nie zainstaluję.

 18. Autor: jawdar dnia 24.12.12 o godz. 15:22

  Oxy-mam win7 64bit.Powiedz czy ty masz zainstalowane Anti-malware i Zemana?.Czy one nie pogryzą się z tym antywirem?.Mam dużą chętkę na niego.DORADŹ PROSZĘ.

 19. Autor: Oxygen Thief dnia 24.12.12 o godz. 15:26

  Nie wiem czy się nie pogryzą, na tych kompkach co instalowałem nie było tych programów.

  Wesołych.

 20. Autor: Oxygen Thief dnia 24.12.12 o godz. 15:34

  tak masz rację to co u mnie śmiga dobrze nie musi wcale u ciebie już dobrze śmigać i na odwrót.Tak czy owak program wart przetestowania.

  Wesołych.

 21. Autor: jawdar dnia 24.12.12 o godz. 16:10

  Dzięki!
  WESOŁYCH DLA CIEBIE I WSZYSTKICH!!!!

 22. Autor: Dar dnia 25.12.12 o godz. 18:48

  mam na kompie – z promocji i stąd program Colasoft „Capsa” -licka jeszcze działa….Bit działa w chmurce ..ok …codziennie w połączeniach wychodzących wysyła do producenta średnio ok 5-7mb danych,ale rozumiem że w celach sprawdzenia podejrzanych plików ..no bo cóż innego mógłby wysyłać ..przed chwilką poszło 6.45mb ..tylko po kiego im do analizy pliki .tmp czy .jpg z katalogu
  C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\temp ..magia antywira jakaś pewnie

 23. Autor: Oxygen Thief dnia 25.12.12 o godz. 19:57

  Pewnie analizuje w chmurze.Raz dziennie jest robiony automatycznie szybki auto skan a raz w tygodniu pełny auto skan

 24. Autor: spamcop dnia 25.12.12 o godz. 22:52

  @Dar: Jakis program wysyła codziennie z Tywojego kompa 6MB danych i uwazasz to za normalne i warte jego „bezpłatności”. Ja bym się grubo zastanowił czy chce takiego szpiega w kompie 😉 Poszukaj dobrze to pewnie jeszcze idzie do „producenta” historia z przegladarki… masakra 😉

 25. Autor: Dar dnia 26.12.12 o godz. 06:01

  @spamcop
  jezeli w danych wysłanych widzisz wśród między innymi takie nagłówki „;CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75˙Ű C……………………….. ” to chyba jest to w jakiś sposób jasne
  jaki to moze być plik ,ale bez paranoi 😉 .Jak chyba wiesz na dzień dzisiejszy nawet w plikach graficznych mozna zaimplementować niezłego trojanka który po odpalenia przez kogokolwiek może na pececiku zacząć nieźle mieszać.Chyba na „fejs-zboku” jakiś czas temu i chyba nadal bywają akcje z kliknięciem czy pobraniem pliczku graficznego ..który j.w. 😉
  Nie podejrzewam programu [a pisze przecież w temacie B.D.] by z automatu „robił za szpiega” – i jak „Oxy ” pisze : „analizuje w chmurze” bo taki ma charakter czy osobowość 🙂 więc musi wysłać cos co mu się w podanym wcześniej katalogu nie podoba ..a nie jest powiedziane ,ze wysyła jakiś plik „jpg” w całości -wystarczy mu może sam nagłówek ..nieważne.Mam na kompie i jestem zadowolony 😉 .Miłego dnia.

 26. Autor: Dar dnia 06.01.13 o godz. 07:55

  Ten BItek jest jednak niemożliwy 🙂
  Chciałbym mieć takiego na działce … posadzisz np sobie jakieś roślinki … a on bez twojego udziału i żadnej wiedzy posprząta śłimaki i inne krety …. mszyce usunie … wyplewi i szukaj potem tego wszystkiego z opryskiwaczem …chyba na działce sąsiada.Jak będzie promo w ujęciu „Agro” to łykam
  🙂