Cloudfogger

Cloudfogger– to mała, bezpłatna i prosta w obsłudze aplikacja która może okazać się bardzo przydatna dla wszystkich którzy korzystają z ostatnio bardzo popularnych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze typu Dropbox, SkyDrive, Google Drive i wielu innych.

[ad]

Zadaniem program jest łatwe, szybkie i bezpieczne szyfrowanie wszystkich wysyłanych danych (plików) do chmury algorytmem AES (Advanced Encryption Standard), dzięki czemu zadbamy o prywatność i będziemy mieć gwarancję że nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do zabezpieczonych dokumentów i plików bez podania hasła.Cloudfogger zabezpiecza pliki bez względu na to gdzie je trzymasz, pozwala kontrolować, kto ma dostęp do twoich danych.

Cloudfogger również świetnie się sprawdzi jako program do szyfrowania lokalnego plików ( bez użycia chmury ).Pliki możemy szyfrować bezpośrednio  z menu kontekstowego w Eksploratorze Windows za pomocą hasła głównego, które należy ustawić tylko raz. Dodatkowo Cloudfogger  tworzy wirtualny dysk, który działa jak bezpieczny pojemnik (sejf) i automatycznie szyfruje wszystkie pliki, które są do niego dodawane. Pliki znajdujące się w wirtualnym dysku są szyfrowane / odszyfrowane on-the-fly („w locie”). Mogą one być dostępne z dowolnej aplikacji – nie trzeba wpisać hasła tak długo, jak wirtualny dysk twardy (sejf) jest odblokowany. Po zablokowaniu wirtualnego dysku (sejfu), pliki staną się niedostępne bez podania odpowiedniego hasła.

Strona producenta

 

Komentowanie wyłączone.