ExploitShield Browser Edition – ochrona przed exploitami.

ExploitShield Browser Edition – to nowy bezpłatny program zabezpieczający którego zadaniem jest ochrona  popularnych przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera) jak i powiązanych z nimi programów przed znanymi jak i nieznanymi exploitami które wykorzystują błędy/luki w oprogramowaniu w celu przejęcia nad nimi kontroli.Tego typu ataki mogą zostać wykorzystane na przykład do zainfekowania systemu złośliwym oprogramowaniem które udaje program antywirusowy a jedynym jego celem jest wyłudzenie od nieświadomego użytkownika określonej sumy pieniędzy.

ExploitShield Browser Edition zapobiega takim atakom, stosując unikalne mechanizmy ochrony. Program uniemożliwia uruchomienie szkodliwego kodu nawet w przypadku gdy zainstalowany antywirus nie wykrywa go, więc spokojnie może stanowić świetne uzupełnienie dla zainstalowanego programu antywirusowego czy pakietu zabezpieczającego.

ExploitShield Browser Edition po instalacji nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji, program działa automatycznie i w przypadku wykrycia i zablokowania niebezpiecznego działania zostanie wyświetlone specjalne okienko.

ExploitShield Browser Edition jest bardzo lekki dla systemu (zużywa znikome ilości zasobów) i nie spowalnia komputera.Program chroni popularne przeglądarki internetowe jak i programy z nimi powiązane czyli Java,  Flash, Schockwave, czytniki plików PDF, odtwarzacze multimedialne itp.

Uwaga: program jest jeszcze w wersji testowej (beta) więc może (ale nie musi) zawierać błędy.

Strona producenta.

Program do pobrania.

Komentowanie wyłączone.