Microsoft Office Starter 2010 – bezpłatna wersja pakietu Office

Pakiet Microsoft Office Starter 2010 jest nowym, podstawowym pakietem biurowym, zastępującym pakiet Works.Pakiet Office Starter zawiera tylko programy Microsoft Word Starter 2010 i Microsoft Excel Starter 2010, czyli wersje programów Microsoft Word i Excel z ograniczoną funkcjonalnością i treściami reklamowymi. Pakiet nie zawiera programów PowerPoint i Outlook.

Pakiet Office Starter 2010 jest dostępny tylko na nowych komputerach w połączeniu ze wstępnie załadowanymi pakietami Office 2010 i przeznaczony do użytku domowego dla klientów, którzy nie są przygotowani na zakup pełnej wersji pakietu Office 2010. Użytkownicy mogą w łatwy sposób uaktualnić oprogramowanie do pełnej wersji pakietu Office 2010 w dowolnej chwili.

[ad]

Pakiet Office Starter 2010 nie jest wersją próbną — jest dostarczany z licencją bezterminową, która nie wygasa. Office Starter 2010 jest podstawowym pakietem biurowym, w którym wyświetlane są reklamy, dostępnym tylko w przypadku zakupu nowego komputera. Ten pakiet musi być wstępnie załadowany na nowe komputery na etapie produkcji. Pakiet Office Starter 2010 nie jest dostępny w przypadku komputerów, które zostały już wcześniej wyprodukowane.

Pakiet Office Starter 2010 jest przeznaczony dla bardzo specyficznej grupy klientów: użytkowników domowych, którzy nie są przygotowani na zakup pełnego pakietu Office 2010. Jest to również doskonała oferta dla klientów, którzy obecnie korzystają z bezpłatnych produktów alternatywnych, jednak chcieliby używać oryginalnego oprogramowania z pakietu Office.

Zadania, które można wykonywać przy użyciu pakietu Office Starter 2010

 • Tworzenie i edycja podstawowych dokumentów programu Word i arkuszy programu Excel ze 100-procentową wiernością odwzorowania plików
 • Otwieranie dokumentów programów Word i Excel
 • Zarządzanie prostym budżetem domowym
 • Pisanie listów
 • Tworzenie i wysyłanie biuletynów ze zdjęciami

Zadania, których nie można wykonywać przy użyciu pakietu Office Starter 2010

 • Tworzenie prezentacji programu PowerPoint
 • Zarządzanie pocztą e-mail w programie Outlook
 • Organizowanie notatek, plików multimedialnych i zasobów projektów w pojedynczej lokalizacji w programie Microsoft OneNote
 • Dodawanie komentarzy lub śledzenie zmian w dokumentach
 • Analizowanie danych przy użyciu tabel przestawnych
 • Ulepszanie dokumentów przy użyciu grafiki SmartArt
 • Automatyzacja i przyśpieszenie wielokrotnie wykonywanych zadań przy użyciu programowalnych makr
 • Dostosowywanie paska narzędzi Szybki dostęp
 • Łączenie się z zewnętrznym źródłem danych w programie Excel
 • Tworzenie raportów ze spisem treści, przypisami i bibliografią
 • Wyłączenie wyświetlania reklam

Polska wersja do pobrania

Systemy  Vista i Windows 7

Uwaga ❗ , program podczas instalacji tworzy wirtualny dysk Q, więc w systemie literka napędu „Q” musi być „wolna”, aby program poprawnie się zainstalował.

komentarzy 15 do tego wpisu.

 1. Autor: JonDer dnia 23.11.11 o godz. 19:37

  „Ten produkt wymaga systemu operacyjnego Windows Vista z dodatkiem SP1 lub nowszego” …
  W takim razie dalej będę na XP działał na OO

 2. Autor: Oxygen Thief dnia 23.11.11 o godz. 19:42

  Libre office,OpenOffice są bardziej funkcjonale ten starter dosyć biedny jest.

 3. Autor: JonDer dnia 23.11.11 o godz. 19:50

  Rodzice mają w laptopie tego startera, do moich domowych zastosowań by starczył. No ale trudno. Właśnie ściągam sobie tego LO, bo pierwszy raz o nim słyszę, zobaczę co to jest. Dzięki 🙂

 4. Autor: gjon dnia 23.11.11 o godz. 22:25

  Nie wydaje mi się, by udostępnianie tej wersji jako „programu za darmo” było zgodne z licencją Startera. Sam piszesz, że jest to pakiet dostępny tylko jako soft preinstalowany w systemie przez konkretnego producenta. Dodam, że za udostępnienie tej licencji musi ów producent zapłacić (parę dolców, ale jednak), a każda z wydawanych paczek jest rejestrowana.
  To tak dla pełniejszej informacji.

 5. Autor: Oxygen Thief dnia 24.11.11 o godz. 10:59

  Przecież to jest bezpłatna wersja, która jest udostępniana tylko do nowych kompów, zresztą ta wersja ma zachęcić do zakupu „lepszejszej”.MS po prostu stosuje taką politykę, choć zapewne będzie ucieszony gdy parę osób pobierze i potem kupi rozbudowane wersje.Skoro linki zostały udostępnione to można pobierać.Osobiście wolę Libre Office, darmową o wiele bardziej rozbudowaną alternatywę dlatego Startera.

 6. Autor: Oxygen Thief dnia 24.11.11 o godz. 11:11

  Na Ghacks wyczytałem że MS płaci sprzedawcom aby umieścili tego Startera na sprzedawanych PC , płaci im 5$ za każde załadowanie na 1 PC.Więc gjon niestety nie masz racji.

 7. Autor: zumzulu dnia 24.11.11 o godz. 12:24

  To taki sobie okrojony Wordzik i Excelik. Ma jedną zaletę – można pobrać (utworzyć) wersję portable i mieć go ze sobą tak na wszelki wypadek. Link do kreatora wersji portable dostępny w menu start po zainstalowaniu. 🙂

 8. Autor: Leszek55 dnia 24.11.11 o godz. 17:46

  Do Gjon: Znalazł się bardziej „świety od papieża” a…. dziękuję za wstawkę dla Oxy to już Ci Gjon wcięło! Poczytaj wpierw dokładnie na jakich zasadach jest to udostępniane a nie wyrywaj się z zasadą „nic za darmo”…człowiek z wysokim pseudo-morale i grubym portfelem nie powinien gościć na takich forach zwłaszcza jak pisze bzdury..jest taka złota zasada nie podoba mnie się nie ma musu ale nie praw moralniaka przy okazji bez zdania racji-mimo to pozdrawiam!

 9. Autor: gjon dnia 24.11.11 o godz. 21:30

  @Oxygen: Jedyne o co mi chodzi, to o rzetelność podawanych informacji. To, że w sieci wielu pisze bzdury mam nadzieję udało Ci się już potwierdzić nie raz. Temat jest mi o tyle bliski, że sam chciałem dołączać ten soft do składanych przez moją firmę komputerów i zapoznałem się z tematem w miarę konkretnie.

  Ogólne informacje o pakiecie Ofice Starter: http://goo.gl/ESPdE

  Licencjonowanie Office 2010 (w tym Startera): http://goo.gl/ndvyg
  Tutaj zacytuję ważny fragment: „Jeśli masz już pobrany zestaw Office 2010 OPK i chcesz oferować komputery z zainstalowanym pakietem Office Starter 2010, pamiętaj o zakupie licencji na pakiet Office Starter 2010.” Kliknięcie w podany link odnosi do pełnej treści licencji (wchodzą chyba tylko partnerzy MS). Pojawiają się w niej dwa ważne punkty: „Licencjobiorca musi uzyskać licencję na pakiet Microsoft Office Starter 2010 i uiścić opłatę za każdą kopię rozpowszechnianą razem z Systemem Klienta”. Dodatkowo na poparcie swojej drugiej tezy fragment innego : „Licencjobiorca musi prowadzić dokładną i pełną dokumentację umożliwiającą kontrolę przestrzegania postanowień niniejszej Umowy. Licencjobiorca musi prowadzić rejestr wszystkich egzemplarzy komputerów, na których rozpowszechnia licencje na pakiet Office Starter 2010”.

  Bardzo lubię ten sajt i dzięki RSSowi codziennie tu zaglądam. Skoro o czymś wiem, a czego brakuje w tym wpisie, chciałby z Wami podzielić się tą wiedzą. To takie złe?

 10. Autor: Oxygen Thief dnia 24.11.11 o godz. 21:45

  Rozumiem, możliwe że co kraj to inne warunki licencji, info które podałem pochodziło z ze stronki EN.

 11. Autor: gjon dnia 24.11.11 o godz. 21:58

  Licencja anglojęzyczna jest taka sama (nawet ogólnodostępna): http://goo.gl/fsBY6

  „Microsoft Office 2010 Single Image with Office Starter 2010:
  1) Payment Due for License: You must acquire a license for Microsoft Office Starter 2010 and pay for each copy distributed with a Customer System”

  „6. Verifying Compliance: You must keep complete and accurate records relating to your compliance with this agreement. You must be able to identify the unique PCs associated with the Office Starter 2010 licenses you distribute. „

 12. Autor: gjon dnia 24.11.11 o godz. 22:01

  Tu macie informację z prezentacji MS dotyczącą opłat: http://goo.gl/98lsi

 13. Autor: marsellus dnia 26.11.11 o godz. 12:36

  Nawet na snapfiles jest do pobrania:
  http://goo.gl/xy3bR
  Więc chyba wszystko jest OK 😀

 14. Autor: Emmers dnia 15.08.13 o godz. 16:58

  Program działa na Windows Vista, 7, 8 i 8.1. Niestety, na XP nie działa, a trochę szkoda. Program inicjujący modułu Szybka instalacja polskiej wersji pakietu można pobrać stąd:
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/74371901/Microsoft%20Office%20Starter%202010/setupconsumerc2rolw.exe
  Żeby instalacja przebiegła prawidłowo uruchamiamy „jako administrator”

 15. Autor: Emmers dnia 28.10.13 o godz. 16:22

  Moduł inicjujący instalację działa na Windows 8 ale już na nowej Windows 8.1 nie działa. Jeśli ktoś planuje aktualizację ósemki do nowej wersji powinien odinstalować MS Office Starter bo będą problemy z systemem.