Program AppGuard kontra robak Flame (wideo).

AppGuard to program skierowany do ludzi którzy zdają sobie sprawę z tego, że typowe aplikacje antywirusowe są skuteczne tylko przy atakach z wykorzystaniem starych technik cyberprzestępczych (np. z wykorzystaniem wiekowego szkodliwego oprogramowania). Dodanie programu AppGuard do zestawu zabezpieczeń zapobiega infekcji  nawet gdy nie istnieje odpowiednia definicja szkodliwego kodu, ponieważ AppGuard nie wykorzystuje sygnatur szkodliwego oprogramowania do ochrony.

[ad]

Przy atakach z wykorzystaniem malware (szkodliwego oprogramowania) młodszego niż 7 dni typowy program antywirusowy bazujący na sygnaturach wykrywa około 19% zagrożeń, po dodaniu detekcji z użyciem mechanizmów heurystycznych odsetek ten wzrasta do 44% (dla typowego Antywirusa z heurystyką), podczas gdy AppGuard jest w stanie zapobiec ponad 99%infekcji.

AppGuard – Opis programu

Czym jest robak Flame możecie przeczytać tutaj.

komentarzy 11 do tego wpisu.

 1. Autor: m. dnia 30.07.12 o godz. 15:15

  z innej beczki, zawsze chcialem zapytac, co to za muzyka jest w tle http://www.youtube.com/watch?v=aL2H9hLesm4&feature=plcp i skad mozna by ewentualnie ja dostac?

 2. Autor: Oxygen Thief dnia 30.07.12 o godz. 15:56

  Muzyka: Kevin MacLeod http://incompetech.com/
  co jest napisane pod filmikiem 😛

 3. Autor: Tadek59 dnia 30.07.12 o godz. 16:17

  Witam !

  A ja mam inne pytanie , kiedy konkurs na ten zacny program 🙂

 4. Autor: Ircus dnia 30.07.12 o godz. 16:56

  Jaki koszt jest na 3 komputery tego programu

 5. Autor: Oxygen Thief dnia 30.07.12 o godz. 17:01

 6. Autor: m. dnia 30.07.12 o godz. 17:17

  starosc nie radosc, czlowiek slepnie i durnieje 😀 dziekuje za przypomnienie

 7. Autor: Ircus dnia 30.07.12 o godz. 17:20

  Dzięki Oxygen Thief no to warto…

 8. Autor: Robert dnia 30.07.12 o godz. 22:59

  Nigdy nie rozumiałem tej całej „podniety” wokół tego programu. Dzisiaj zrobiłem sobie mini teścik. Ustawienia HIGH Comodo LeakTest 210/330. Na MEDIUM Anti-KeyloggerTester nawet nie wykrywa podejrzanych akcji.

 9. Autor: Oxygen Thief dnia 30.07.12 o godz. 23:06

  @Robert odpowiedź na twoje pytanie jest prosta, ty nie rozumiesz do czego ten program jest, ba nawet nie wiesz co to jest CLT którym testowałeś AppGuarda.

  CLT to program do testowania zapór sieciowych czyli Firewalli, a nie wiem czy wiesz ale AppGuard to nie zapora sieciowa więc wytłumacz mi jaki sens ma takie testowanie ??

  Równocześnie mógłbyś przetestować sandboxie programem do testowania zapór sieciowych, avastem free, Pro czy IS np:zdefragmentować dysk twardy a na koniec Paintem (tym do rysowania) wbudowanym w system przeskanować komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania 😛

  Warto czasem trochę poczytać, poużywać a potem zabierać się za takie testowanie.Na pocieszenie dodam że już był taki jeden co zrobił to samo co ty.

 10. Autor: Robert dnia 30.07.12 o godz. 23:41

  Otóż nie do końca. Info ze strony Comodo:
  Type of Test: Firewall & HIPS
  Pewnie zaraz zacznie się pisanie rozpraw co to jest rasowy HIPS i ze nie można zaliczyć do niego AppGuarda i dobrze zawsze coś ciekawego warto poczytać. Zastanawia mnie również całkowity brak reakcji na zachowania typowe dla keyloggerów.
  I na koniec, szanuję Ciebie i Twój wkład w to forum, nie musisz się zniżać do ataków na mnie typu „defragmentować paintem” nie odpowiem na nie w podobnej formie. Po prostu nie przyjmuję do wiadomości „dogmatów” na temat nieomylności AppGuarda.

 11. Autor: Oxygen Thief dnia 31.07.12 o godz. 00:20

  @Robert jeszcze raz napiszę, poczytaj sobie co to jest AppGuard, jak działa, co blokuje i ogólnie z czym to się je.Producent ma bardzo fajny pfd a na blogu znajdziesz opis ( choć nieco już nieaktualny).

  Teraz wytłumacz mi jakim cudem odpaliłeś CLT na domyślnym poziomie HIGH ?? Sprawdziłem z ciekawości i blokuje oba programy czyli działa prawidło.AppGuard nie będzie cię powiadamiał że coś tam próbuje przechwycić twoje dane wpisywane na klawiaturze on po prostu zablokuje ten program.AppGuard nie pyta jak zwykły HIPS , on blokuje i tyle a programy typu przeglądarki internetowe,klienty poczty, komunikatory, czytniki pdf, media playery itp. będzie izolował tak aby nie namieszały w systemie. Każdy poziom ma inne ustawienia a domyślnym/zalecanym jest HIGH (ja śmigam na Locked Down) więc w jakim celu zaniżyłeś ochronę ?? Bez sensu.

  Jeszcze jedno, jak ty testowałeś te programy AKLT i CLT, czasem nie dodałeś ich do guarded apps (zakładka), pytam bo był taki jeden co tak zrobił choć nie wiadomo czemu.

  AppGuard, Defensewall itp. to są programy którym trzeba poświęcić chwilę aby zrozumieć jak działają a działają bardzo dobrze.

  Pytań z twojej strony by nie było gdybyś poświęcił chwilę na zapoznanie się z programem.