Revo Uninstaller Pro – Opis programu

Producent – VS Revo Group

Program – Revo Uninstaller Pro

Aktualna wersja programu – 2.4.1

Wielkość pliku instalacyjnego – 6.94MB

Licencja testowa – Trial 30 dniowa (day)

Cena – 1 PC $39.25

Wersja językowa Polska – TAK

Obsługiwane Systemy – Windows XP, Vista, 7  (32 bit oraz 64bit wersja Pro)

Revo Uninstaller Pro jest cenionym przez wielu użytkowników komputera narzędziem do usuwania niechcianych aplikacji z systemu głownie dzięki swj skuteczności którą zawdzięcza zaawansowanym i szybkim algorytmom.

[ad]

Od apletu Windows „Dodaj-Usuń programy” wyróżnia się głownie szybkością działania i dodatkowymi narzędziami, które uzupełniają deinstalację aplikacji. Są to m. in.:

 • menadżer Auto-Startu systemowego,
 • opcja bezpowrotnego kasowania plików i folderów,
 • funkcja usuwania zbędnych plików pozostawionych po instalacji programów, czyszczenia historii przeglądarek, zgromadzonych ciasteczek oraz plików tymczasowych pakietu Office.
 • ciekawą opcją jest również możliwość poddania czyszczeniu całego systemu Windows w celu usunięcia z niego historii otwieranych ostatnio plików, odwiedzanych folderów jak również używanych poleceń.

Revo Uninstaller Pro posiada bardzo cenną funkcję tzw. trybu łowcy. Dzięki niemu program jest w stanie rozpoznać, po wskazaniu kursorem ikony lub okna wybranego programu, w jaki sposób go odinstalować.

Revo Uninstaller Pro ma bardzo potężne narzędzie o nazwie Forced Uninstall. Funkcja ta pozwala usunąć resztki programów, które są już odinstalowane, lub odinstalować programy w których nastąpiła niekompletna instalacja bądź deinstalacja. Nie ma znaczenia, czy program, który użytkownik chce usunąć, nie jest wymieniony w Revo Uninstaller Pro lub w aplecie Windows Dodaj / Usuń Programy. Przymusowa Uninstall gdyż przymusowa deinstalacja utrzymuje bezpieczeństwo i dokładność wyników.

Jeżeli chodzi o interfejs programu należy przyznać, że jest on bardzo wygodny i praktyczny. Dzięki czemu podejmowane przez program działania są dla użytkownika przejrzyste i zrozumiałe gdyż w dolnym oknie programu pojawiają się objaśnienia zredagowane w przystępny sposób. Z kolei pliki bezpieczne do usunięcia wyświetlane są grubymi czcionkami.

Kolejną użyteczną funkcją jaką oferuje nam Revo Unistaller Pro jest monitorowanie instalacji Programu. Umożliwia to wykrycie zmian w systemie podczas takiej instalacji a sam proces odbywa się w czasie rzeczywistym. Dzięki takiemu systemowi monitoringu zmiany podczas instalacji można wyeliminować wszystkie algorytmy skanowania, w sytuacji gdy użytkownik musi odinstalować ten program. Dzięki czemu skraca się czas dienstalacji takiego programu. Z kolei dzięki narzędziu Auto Start Manager – Wyłącz programy uruchamiane automatycznie podczas uruchamiania systemu Windows użytkownik jest w stanie przyspieszyć ładowanie systemu Windows poprzez wyłączenie zbędnych programów startujących razem z systemem. Choć nie najważniejszą to jednak równie wartościową jest funkcja Junk Files Cleaner, która pozwala znaleźć i usunąć niepotrzebne pliki z komputera oraz zwolnić miejsce na dysku.

Aplikacja Revo Uninstaller w wersji Pro umożliwia tworzenie kopii zapasowych wykonywanych czynności oraz obsługę systemów 64-bit. Dzięki Revo Uninstaller Pro użytkownik ma możliwość wydrukowania listy zainstalowanych programów w swoim systemie bądź też może zapisać taką listę do plików TXT, HTML czy też Microsoft Excel.

Podsumowując:

Z pewnością Revo Uninstaller Pro przyda się wszystkim użytkownikom komputera, którzy mają problem z wyrzuceniem ze swojego systemu opornych programów np. w przypadku gdy zostanie uszkodzony deinstalator takiego programu. Dzięki Revo Unistaller Pro możemy dokonać wymuszonej deinstalacji programu.

komentarze 4 do tego wpisu.

 1. Autor: shadow14pl dnia 01.11.10 o godz. 18:32

  Jak dla mnie najlepszy program tego typu 🙂

 2. Autor: PasjonatWachholza dnia 01.11.10 o godz. 19:44

  Dla mnie także najlepszy program i mimo,że używam wersji darmowej to i tak inne programy tego typu są wciąż daleko za nim. 😉

 3. […] Więcej o programie Revo Uninstaller Pro […]

 4. Autor: kris68n dnia 26.03.11 o godz. 16:42

  @kirs68 po co dajesz link do pirata ?