Shadow Defender za darmo !

 

Shadow Defender to program opierający swoje działanie o wirtualizację dysków twardych (partycji systemowej jak i pozostałych,) a także dysków USB (np. pendrive).
Wykorzystuje on tzw. metodę Shadow Mode która polega na tym że program śledzi wszystkie zmiany jakie zachodzą na chronionej partycji i przekierowuje je do nieużywanego miejsca na dysku. A po wyjściu z trybu wirtualizacji po wszystkich zmianach jakie dokonały się w systemie nie ma śladu. Czyli po ludzku- wszystko co zainstalujemy, skasujemy, zapiszemy itp. po restarcie zostanie usunięte, a system powróci do stanu z przed włączenia funkcji ShadowMode.
Możliwe jest też oczywiście pozostawienie dokonanych zmian w systemie podczas trybu wirtualizacji poprzez odpowiednie opcje dostępne w programie.

[ad]

Shadow Defender to doskonałe rozwiązanie do walki z wszelkiej maści zagrożeniami jakie atakują nasz komputer- tryb Shadow Mode zapobiegnie niepożądanym zmianom spowodowanym przez malware. Wszystkie ataki nastąpią w środowisku wirtualnym, a nie na rzeczywistym systemie. Jeśli zainfekował Cię jakiś szkodnik wszystko co musisz zrobić, to uruchomić ponownie komputer. A zmiany które wykonałeś sam i wiesz że są bezpieczne możesz jednocześnie zapisać na dysku (rzeczywistym środowisku). Możesz też zdecydować wcześniej jakie pliki i foldery nie powinny korzystać z ochrony w trybie wirtualizacji (przydatne np. przy aktualizacjach baz antywirusów).

 

Koncepcja ochrony przy użyciu Shadow Defender jest bardzo prosta w obsłudze. Jedyne co musisz zrobić to umieścić dyski zainstalowane na komputerze w trybie Shadow Mode. W ten sposób aplikacja zrobi snapshot dysku i będzie uruchamiać każdy plik w trybie wirtualnym. Dostęp do plików na dysku jest bez zmian w porównaniu z rzeczywistym środowiskiem, ale wszelkie działania będą wirtualne. Oznacza to, że możemy nawet zniszczyć system czy zainfekować doszczętnie komputer, a i tak nie będzie miało to wpływu na prawdziwy system.

Podsumowując program bardzo przydatny nie tylko do ochrony przed zagrożeniami (używany jako real-time), ale także wtedy gdy chcemy przetestować jakiś program (nie wymagający restartu), pobawić się systemem czyt. popsuć itp (wywoływany na żądanie).

Shadow Defender – Opis Programu

 Strona z promocją.


komentarzy 6 do tego wpisu.

 1. Autor: 13manchester dnia 01.05.13 o godz. 13:03

  OS 8 64 „nie obsługiwany system operacyjny” – chaa i przy „okazji” instaluje Software Informer – badziew dla którego jedynym sensownym miejscem jest skip

 2. Autor: Oxygen Thief dnia 01.05.13 o godz. 15:28

  działa na win 8 to raz a dwa, czytaj a dopiero potem narzekaj.

 3. Autor: Emmers dnia 01.05.13 o godz. 17:56

  Dziwię się , że coś tam się komuś instaluje na boku . A jeśli chodzi o obsługę systemów to może przyjrzyj się temu screenowi:
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/74371901/the_bat/sdefenderen.jpg
  Na forum więcej informacji.

 4. Autor: Dotti dnia 01.05.13 o godz. 23:00

  Witam.Nigdy nie instalowałam programów do wirtualizacji i mam problem jak to ustawić.
  Co zaznaczyć w ustawieniach trybu? Mam u siebie dwie partycje na laptopie. Czy zaznaczyć C systemową? Jeszcze drugie pytanie o listę wyjątków: co tam wpisać,antywirusa czy jakiś inny program,bo nie mam zielonego pojęcia. Nie odsyłajcie mnie do opisu programu bo czytałam, ale mam dalej wątpliwości. Za pomoc dziękuję z góry. Anka (Dotti

 5. Autor: Oxygen Thief dnia 02.05.13 o godz. 01:46

 6. Autor: Inominatus dnia 05.05.13 o godz. 02:27

  Dziękuję