Sysrestore / Sysrestore Pro – Opis programu

Sysrestore – to całkiem nowe oprogramowanie przeznaczone do szybkiego tworzenia kopii zapasowych (migawek) wybranych partycji/dysków oraz ich szybkiego przywracania.Utworzenie jak i przywrócenie kopii zapasowej trwa zaledwie od kilku do kilkunastu sekund dzięki czemu Sysrestore świetnie nadaje się do odzyskiwania (przywracania) kopii zapasowych w razie awarii systemu, infekcji groźnego wirusa lub innego złośliwego oprogramowania czy nawet do testowania programów. Program może być ciekawą alternatywą dla innych programów typu ISR (Instant System Recovery co w naszym języku oznacza mniej więcej – Szybkie odzyskiwanie systemu – ) takich jak EAZ FIX, Comodo Time Machine, Rollback RX, Farstone RestoreIT itp.

[ad]

Sysrestore występuje w dwóch wersjach, płatnej (Sysrestore Pro) i darmowej (Sysrestore). Producent wersję płatną wycenił na 29,95 dolarów za licencję na jeden komputer i pozwala na wykonanie i przechowywanie  maksymalnie do 1000 kopii zapasowych (migawek), można ją testować przez 30 dni za darmo. Wersja darmowa (do użytku domowego)  pozwala na wykonanie i przechowywanie maksymalnie do 10 kopii zapasowych (migawek) i na tym różnice pomiędzy wersją płatną a darmową się kończą.

Sysrestore charakteryzuje się nowoczesnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem (w języku angielskim) dzięki czemu program jest prosty w obsłudze.

Sysrestore pozwala wybrać chronione dyski/partycje (dla nich będą tworzone kopie), zawsze jest przynajmniej chroniona partycja systemowa.Jak zachwala producent programu,  Sysrestore  może bez problemu przywrócić uszkodzony system operacyjny, gdy nie daje się uruchomić, ma błąd rozruchu, pojawia się niebieski ekran czy pro prostu został zaatakowany przez  przez wirusa, w ciągu zaledwie kilkunastu sekund a to za sprawą specjalnego trybu ratunkowego ( dodany do MBR ) który możemy włączyć podczas startu komputera kombinacją klawiszy CTRL + R.

Sysrestore pozwala również przywrócić wybrane pliki z kopii zapasowej (przed przywróceniem możemy je także podejrzeć). Kopie zapasowe są przechowywane (zapisywane) w tzw.bezpiecznej lokalizacji jako ukryte pliki.W opcjach programu możemy ustalić które dyski/partycje mają być chronione, ustawić kiedy mają być tworzone kopie zapasowe ( co każde uruchomienie komputera, jedna kopia dziennie czy według wcześniej ustalonego harmonogramu np: co 2 godziny ). Kopie zapasowe (migawki) możemy oczywiście także tworzyć ręcznie.Instalator programu to zaledwie 3,5MB a zużycie zasobów systemowych oscyluje w granicach 10MB, więc jest to naprawdę mało.Sysrestore podobnie jak inne tego typu programy nie obsługuje jak na razie komputerów na których zainstalowane są 2 lub więcej systemy.

Program jest kompatybilny z systemami:

 • Windows 8 (32 & 64-bit)
 • Windows 7 (32 & 64-bit)
 • Windows Vista (32 & 64-bit)
 • Windows XP (32 & 64-bit)
 • Windows Server 2000/2003/2008 (32 & 64 bit)

Poniżej kilka screenów programu:

Utworzona kopia zapasowa ( migawka ).

Wybór plików z kopii zapasowej ( migawki ) do przywrócenia.

Potwierdzenie przywrócenia wcześniej wykonanej kopii zapasowej ( migawki ).

Okno gdzie możemy wykonać / przywrócić kopię zapasową (migawkę)

Strona producenta

Program do pobrania ( wersja płatna )

Program do pobrania ( wersja darmowa )

 Kopiowanie treści bez pisemnego zezwolenia od autora artykułu lub administratora serwisu zabronione.

komentarzy 15 do tego wpisu.

 1. Autor: kete dnia 10.07.12 o godz. 21:13

  jaka jest różnica pomiędzy free a pro. ?

 2. Autor: Oxygen Thief dnia 10.07.12 o godz. 21:24

  jest w opisie przecież

 3. Autor: Emmers dnia 10.07.12 o godz. 23:40

  Mam wrażenie, że jest to nieco udoskonalona wersja systemowego przywracania ustawień plików rejestru i nic ponadto. Niestety nie ma to nic wspólnego z prawdziwą pełną kopią partycji jaką można utworzyć w Acronis True Image bądź Paragon Recovery. Nie ufam migawkom z rejestru systemowego i kilku kluczowym plikom…

 4. Autor: Oxygen Thief dnia 11.07.12 o godz. 08:16

  emmers bo to nie jest taki program do kopii jak Acronis, Macrium, Paragon czy Keriver ten robi migawki jak CTM, Eaz itp.

 5. Autor: Emmers dnia 11.07.12 o godz. 08:44

  Właśnie o tym piszę, że w razie poważnej, prawdziwej jak to nazywam, awarii ten program jest bezużyteczny jak funkcja Przywracanie Systemu w Windows.

 6. Autor: Oxygen Thief dnia 11.07.12 o godz. 08:58

  Poważna awaria to jaka według ciebie ??
  Ja używałem tego typu programów dość długo i sobie chwalę za szybkość przywracania i tworzenia kopii.Głównie używałem ich do testowania nowych programów czy tweakowania systemu.Przywrócenie do wcześniejszego stanu za pomocą ISR’ów trwa kilkanaście sekund a przywrócenie do wcześniejszego stanu za pomocą normalnych programów do backupu o wiele wiele dłużej.Wydaje mi się że warto mieć taki program do migawek i oczywiście do normalnego backupu.

 7. Autor: Pikuś dnia 11.07.12 o godz. 12:54

  To znaczy, że będzie konkurs na wersję pro, jak mniemam.

 8. Autor: Oxygen Thief dnia 11.07.12 o godz. 14:04

  Mogę zrobić jak są chętni.

 9. Autor: Andrzej dnia 11.07.12 o godz. 15:23

  Super program: F…O.. Wczoraj wgrałem i teraz dopiero skończyłem formatować komputer. Po restarcie systemu komp wyświetlił wskazówkę ” System Windows napotkał poważny problem ” No i dziękuje nie dało nic zrobić. Wielkie dzięki dla tej firmy, jeszcze jak długo mam już styczność z komputerem, to jeszcze na takim gów…e, systemu nie posypałem.

  Polecam tylko pobierać bo za darmo !

 10. Autor: Oxygen Thief dnia 11.07.12 o godz. 16:11

  Wiesz u mnie ten sofcik bardzo piknie działał, podobnie jak u innych ludzi.Każdy program na jakiejś tam konfiguracji potrafi się wywalić.Co było przyczyną problemu u ciebie tego nie wiem, za mało informacji podałeś.

 11. Autor: Andrzej dnia 11.07.12 o godz. 20:21

  Nic wielkiego się nie stało, bo na szczęście mam drugą stacje w zapasie. A co dokładnie się stało nie mam całkowicie pojęcia. Komputer po prostu po wgraniu systemu i po restarcie podczas uruchamiania windy doszedł do pewnego momentu i w miejscu gdzie jest okno logowania wyskakiwał komunikat dosłownie na moment. Tylko zdążyłem przeczytać wskazówkę ” System napotkał problem ” i to wszystko, znów restart, próba podjęcia automatycznej naprawy – znów ten sam komunikat i ponowny restart i tak w koło. Dodam jeszcze, że z boku na osobnej partycji miałem wgrany Windows 8 RP i w związku z tym mam przy rozruchu do wyboru dwa systemy, jednakże żaden z nich nie chciał odpalić z powodu tegoż samego problemu. I jeszcze jedna informacja, kiedy restartowałem system po wgraniu tego programu niesfornie wtrąciły mi się co miesięczne aktualizacje Windowsa. Być może to ma jakiś związek, jak ktoś ma jakiś wytłumaczenie dlaczego tak się stało jak się stało, to za wyjaśnienie albo pomysł wielki dzięki. Bo sam jestem bardzo ciekaw, ponieważ takiego numeru jeszcze nie miałem.

  Pozdrawiam, człowiek uczy się całe życie !

 12. Autor: Andrzej dnia 11.07.12 o godz. 21:09

  Poprawka. Nie po wgraniu systemu tylko po w graniu tego tutaj programu. Sorki, za długo przy komputerze. Chodzi o drugie zdanie w moim tekście.

  O.K. na dzisiaj

 13. Autor: Oxygen Thief dnia 11.07.12 o godz. 21:10

  @Andrzej to już chyba wiem czemu tak tobie się stało, programy tego typu (ISR) nie działają na komputerach właśnie gdzie są zainstalowane 2 lub więcej systemy, co nawet napisałem w opisie.Obstawiam że to właśnie było przyczyną.Na stronie producenta nawet jest coś takiego napisane.

 14. Autor: Andrzej dnia 11.07.12 o godz. 21:51

  Dzięki Oxy za wskazówki, na drugi raz będę bardziej uważał.

  Pozdrawiam na dzisiaj

 15. Autor: Sysrestore Pro za darmo ! | Programy Za Darmo dnia 20.07.12 o godz. 12:23

  […] Sysrestore / Sysrestore Pro – Opis programu […]